GLASS & CERAMICS / Glass / Kaffekanna 5591315
*
nr 559 1315
Kaffekanna
Lenght: ()
keramik, Höganäs, höjd: 22
Condition: litet nagg
Estimate:
100
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday December 22 2008
at 17:34:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/12 16:02:52
1
300 kr
22/12 16:44:26
2
150 kr
22/12 16:44:43
2
250 kr
22/12 16:46:57
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas höganäs kaffekanna keramik
-
8324 COFFEE SET
35 pieces, Blue Fluted, Royal Copenhagen, Denmark,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:56
-
3020 COFFEE SET
25 pieces, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppa..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:53
*
Kaffekanna
Condition: litet nagg
nr 559 1315
Kaffekanna
Lenght: ()
keramik, Höganäs, höjd: 22
Condition: litet nagg
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday December 22 2008 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/12 16:02:52 | 1 | 300 kr |
22/12 16:44:26 | 2 | 150 kr |
22/12 16:44:43 | 2 | 250 kr |
22/12 16:46:57 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas höganäs kaffekanna keramik
-
8324 COFFEE SET
35 pieces, Blue Fluted, Royal Copenhagen, Denmark,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:56 -
3020 COFFEE SET
25 pieces, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppa..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:53